Vítáme Vás ve školní kuchyni MŠ Tylova Sušice

Jídelníček na tento týden

Stravujeme děti ve věku 3-6 let a 7-leté s odkladem školní docházky. Zajišťujeme i závodní stravování pro vlastní zaměstnance.

Finanční limity na nákup potravin:

Děti 3-6 leté 43 Kč
přesnídávka: 9 Kč
oběd: 21 Kč
svačina: 8 Kč
nápoje: 5 Kč
Děti 7- leté 45 Kč
přesnídávka: 9 Kč
oběd: 23 Kč
svačina: 8 Kč
nápoje: 5 Kč

Výběr stravného probíhá bezhotovostní (úhrada inkasa) a hotovostní platbou.

Pracovnice jídelny:

Vedoucí jídelny: Božena Hejplíková

Hlavní kuchařka: Petra Němečková

Kuchařka: Anna Machová

Pomocná kuchařka: Helena Hosnedlová

Pomocná kuchařka: Oli Hušáková

Naším úkolem je zajištění pestré, hodnotné stravy a pitného režimu podle zásad zdravé výživy. Dále plnění norem spotřebního koše, dodržování hygienických požadavků a postupů HACCP. Profesionálním přístupem nezklamat důvěru našich nejmenších strávníků-dětí a hlavně jejich rodičů. Společnými silami nadále vytvářet dobré jméno školní kuchyně a za přispění zřizovatele pokračovat v její modernizaci.

Pitný režim v naší MŠ je připravován v rámci zdravé výživy. Nápoje, které Vaše děti pijí během návštěvy MŠ obsahují nutričně prospěšné látky. Podáváme ovocno bylinné čaje slazené přirodními cukry a sukralózou bez umělých barviv. Dále je na každé třídě MŠ konvice s vodou ochucenou citrónem a nebo pomerančem.

Nápoje a čaje od Farmářské potraviny Tábor , Bonno (www.bonno.cz) , Drana Catering s.r.o. (www.drana.cz) , čerstvá šťáva od fa TOKO AGRI (www.ovocnak.cz) . Lhenická 100% ovocná šťáva (Karel Gregora Lhenice).

Vajíčka od Farma Klášter u Nepomuka

Bulgur
Bulgur se získává z pšenice, kdy se její zrna namáčí, uvaří a po vysušení podrtí na menší kousky. Obsahuje vitamín A, fosfor, železo a hořčík. Má minimum tuku, a proto je vhodný pro zdravou výživu. Díky zastoupení vlákniny podporuje činnost střev a působí také blahodárně na nervovou soustavu.

Kuskus
Spařená a do kuliček tvarovaná krupice z pšenice, ječmene a nebo prosa. Je velice výživný a lehce stravitelný. Obsahuje vlákninu a spostu cenných látek, které se nacházejí v obilovinách.

Pro rodiče: Mléčné výrobky(jogurtové mléko, tvaroh, čerstvé sýry) a mléko jsme začali odebírat ze Šumavské mlékárny Dlouhá Ves.
Závoz ze Šumavské Mlékárny

Naše perníčky